Home » Голот на Тео Марадона Хернандез избран за најубав во Серија А

Голот на Тео Марадона Хернандез избран за најубав во Серија А

by Журнал.мк

Милан успеа на сензационален начин да стигне до титулата во Серија А минатата сезона. „Росонерите“ по долги години успеаја да ги израдуваат своите навивачи, а тимот од „Сан сиро“ има и уште една награда за успешната сезона.

Имено, голот на Теофило Хернандез во стилот на Диего Армандо Марадона против Аталанта е избран за најдобар во сезоната.

Тој успеа со неверојатен продор кој траеше некои 60 метри да го матира противничкиот голман и да ги постави конечните 2-0.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More