-3.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Голманот на Клуб Бриж ги пецна фудбалерите на ПСЖ по ремито

Најчитани вести

Клуб Бриж и ПСЖ одиграа нерешено 1-1 во првото коло во Лигата на шампиони. Првпат оваа сезона заедно заиграа Меси, Нејмар и Мбапе, но белгијскиот тим успеа да најде решение за атомскиот напад на противникот и да земе бод од оваа средба.

По натпреварот, голманот на Бриж, Симон Мињоле истакна дека немал премногу работа.

„Немав воопшто работа. Одигравме многу добро, компактно, тимски и не им дозволивме да направат големи шанси. Не можете такви играчи да ги чувате еден на ден. Тие се преквалитетни во такви ситуации, успеавме заедно да ги сопреме, не им оставивме простор. Имав неколку лесни одбрани, но ништо посебно“, изјави голманот на Клуб Бриж.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com