Home » Голем шумски пожар во Бодрум

Голем шумски пожар во Бодрум

by Журнал.мк

Голем шумски пожар попладнето избувна во познатото турско летувалиште Бодрум. Гори на повеќе локации, а противпожарните екипи се во близина на меѓународниот аеродром. Во неговото гаснење учествуваат 7 хеликоптери, 3 авиони, десетици цистерни и голем број пожарникари.

Борбата со пламените јазици се очекува да трае во текот на целата ноќ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More