18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Голем успех на учениците од ПСУ “Јахја Кемал”

Најчитани вести

Честитки за сите наши драги ученици кои учествуваа на Owlypia Online Round. Генерално освоено 1 место, 3 место, 4 место и 5 место во конкуренција од целиот свет.

Owlypia е возбудлив меѓународен натпревар за учениците на возраст од 9-11(Owlins) години, 12-14(Owlets) години и од 15-18(Owlys) години. Целта на овој натпревар е да ја инспирира интелектуалната љубопитност на секој млад ум и Тема на овогодишниот натпревар е ː Тимска работа – Заедно да постигнеме.

Ние сме неверојатно горди што имаме толку талентирана и уникатна заедница на ученици што сме почестени да ги нарекуваме нашите млади интелектуалци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com