19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Голем пожар на островот Паг

Најчитани вести

Голем пожар избувна синоќа, околу еден часот по полноќ, кај градот Новаља на хрватскиот остров Паг, соопшти полицијата.

Во тек гаснење на огнот, а илјадници луѓе се евакуирани, пренесуваат хрватските медиуми, а според првичните информации нема ниту еден повреден.

На местото кадешто зафатил пожарот се одржувал Фреш Ајланд фестивал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com