-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Голем пожар зафати позната плажа на Крит

Најчитани вести

Голем пожар избувна на познатата плажа Превели на грчкиот остров Крит во близина на шума со палми.

Во гаснењето на пожарот се ангажирани 60 пожарникари со 29 противпожарни возила и два хеликоптери.

Крајбрежната стража спроведе голема акција за транспорт на камп-куќички од плажата Превели на југот на островот на друга плажа, објави грчкиот портал Екатимерини.

Според првите информации, пожарот се шири во спротивна насока од шумата со палми, објави „Спутник“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести