Home » Голем пожар во Александропули во Грција

Голем пожар во Александропули во Грција

by Журнал.мк

Најмалку 130 пожарникари со 50-тина возила се распоредени и се обидуваат да ја изгаснат огнената стихија во североисточниот грчки град-Александропули.

Од воздух дејствуваат и 14 противпожарни авиони кои се соочуваат со високи температури и силен ветер. Осум населби од градот се веќе евакуирани. Таму каде што нема пожар властите препорачуваат да се остане во домовите и да се затворат прозорците и вратите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More