16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Голем број казнети возачи кои не пропуштиле пешаци

Најчитани вести

Секојдневните сообраќајни контроли продолжуваат, а МВР често пати информира и за казнети возачи кои не им дале предност на пешацитети. Во текот на вчерашниот ден казнети се 99 пешаци

За време на пет часа, во периодот од 12 до 17 часот казнети се 99 возачи кои не пропуштиле пешаци на пешачки премин, информира МВР.

Од Министерството за внатрешни работи најавија дека се продолжува со засилените акциски контроли и апелираат до возачите секогаш да ги пропуштаат пешаците, односно да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. Апелираат и до пешаците да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и да го минуваат коловозот на обележан пешачки премин затоа што непочитувањето на сообраќајните правила ќе биде санкционирано.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com