21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Големо невреме во Албанија, има и жртви

Најчитани вести

Од силното невреме што го погоди речиси целото албанско крајбрежје, создавајќи високи бранови во морето, две лица го загубиле животот, а 15 други се спасени. Во Драч скутер бил погоден од брановите во Ѓири и Лалзит, при што момче на 33-годшна возраст кое управувало, им подлегнало на повредите во болницата во Драч.

Во Драч животот го загубила и една 50 годишна жена, која била извлечена од водите и била однесена во болница каде и починала. Албанската гранична полиција спасила 14 лица, од кои девет чешки туристи кои биле блокирани во лагуната Вилун кај Велипоја.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com