-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Голема акција на МВР: Се апсат полицајци за фалсификување документи

Најчитани вести

Уапсени се десетина полициски службеници, под сомнение дека фалсификувале патни исправи и лични документи, дознава “А1он”. Според извори во истрагата, таа се водела веќе една година, при што се собрани докази со кои се докажува дека полициските службеници сториле кривични дела.

Акцијата е спроведена во координација со Канцеларијата за истраги на американската амбасада и Интерпол.

Од МВР потврдуваат дека е во тек голема акција, а детали најавуваат по нејзиното завршување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com