Home » Голема актерска екипа за претставата „Се викам Горан Стефановски“, почнаа пробите во Драмски

Голема актерска екипа за претставата „Се викам Горан Стефановски“, почнаа пробите во Драмски

by Журнал.мк

Во Драмскиот театар почнаа пробите за новата претстава „Се викам Горан Стефановски“, чија премиера е закажана за 26 март. Во претставата играат актерите: Биљана Драгиќевиќ – Пројковска, Јелена Жугиќ, Софија Куновска, Соња Стамболџиоска, Ана Димитрова, Мето Јовановски, Драган Спасов Дац, Игор Ангелов, Златко  Митрески, Стефан Вујисиќ, Дамјан Цветановски. Претставата е во режија на Бранислав Миќуновиќ, а музиката на Влатко Стефановски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More