27.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Годин е играч на Интер

Најчитани вести

Диего Годин кариерата ќе ја продолжи во Интер. Официјална потврда стигна утрово и од клубот од „Џузепе Меаца“.

Годин, еден од најдобрите централни дефанзивци во светот, по девет години го напушти Атлетико Мадрид и во наредните две сезони ќе биде играч на Интер.

Уругваецот во Интер пристигна како слободен играч. Во Милано тој ќе има годишна плата од седум милиони евра.

Годин е првото засилување на Интер во ерата на Антонио Конте.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com