7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Глумецот Чарлс Левин пронајден мрто

Најчитани вести

Глумецот Чарлс Левин (70), е пронајден мртов, откако неговиот син го пријавил за исчезнат. На 8 јули синот пријавил во полиција дека не се слушнал со својот татко неколку дена. Телото е пронајдено викендов, на 13 јули, во зафрлено подрачје на Орегон.

Телото на Левин ќе биде дадено на обдукција за да се откријат причините за смртта.

Чарлс Левин глумеше во комедијата „Сејнфилд”, ТВ-шоуто „Алис”, „Законот на Лос Анџелес“, „Зона на самракот“ и во филмовите „Ени Хол“, „Златно момче“, „Менхетен“.

Текстот Глумецот Чарлс Левин пронајден мртов е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести