32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Главна вест во Британија денеска: Меган и Хари првпат го покажаа синот – Арчи е весело бебе, светот е воодушевен од неговата насмевка

Најчитани вести

Меган Маркл и принцот Хари денеска првпат јасно го покажале лицето на синот Арчи Харисон, кој се роди пред четири ипол месеци.

Поводот за тоа била средбата на војвотката и војводата од Сасекс со Дезмон Туту, јужноафрикански активист и пензиониран архиепископ во Кејптаун, Јужна Африка.

Родителите не ги тргале насмевките од лицата, а многумина искоментирале дека Меган и Хари никогаш не блескале толку.

Сите се воодушевени од кралското семејство, а за британската јавност ова е најударна вест.

Меган и Хари синот ѝ го претставија на јавнста неколку денови после неговото раѓање, во дворецот во Виндзор, а на јавните настаните кои следеле, како и на други намерни и случајни фотографии, му го сокриваа лицето.

После оваа средба, таткото Хари го очекува пат до Ангола, Боцвана и Малави, а мајката Меган ќе ја посети „mothers2mothers“ хуманитарната организација која ги вработува жените заболени од ХИВ.//tocka.com.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com