30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Ги запалил живи оти му го украле проектот

Најчитани вести

Четириесет и едногодишниот маж кој е осомничен дека го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, Јапонија, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда.

– Осомничениот наведе дека тоа го сторил од одмазда затоа што студиото му украло идеја за проект – соопшти полицијата.

Пожарот избувна вчера околу 10 часот и 30 минути по локално време во зградата на три ката на компанијата „Кјото Анимејшн“ додека во неа имало многу луѓе. Компанијата произведува едни од најуспешните телевизиски анимациски серии.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com