16.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

ГИ ЗАВЕЛА НАЈМОЌНИТЕ МАЖИ, СЕ МАЖЕЛА НЕКОЛКУ ПАТИ: Чудесната животна приказна на една од најубавите глумици во 80-тите!

Најчитани вести

“Како дете, одев како патка и имав огромна уста. Ме нарекуваа каллива желка”, рече таа. Таа била највисока на час и сакала да се бори со момчињата. Таа не знаела како да се однесува во машко друштво и не одела на состаноци. Честопати отсуствувала од училиште, а нејзиниот прв автомобил, црвен „Мустанг“, го удрила под дејство на опијати.

Нејзиниот татко бил трговец, а нејзината мајка домаќинка, па затоа Мишел била насочувана кон образованието. Во средно училиште, таа била заинтересирана само за часови по глума. По дипломирањето, таа се пријавила на изборот за убавина и ја освоила титулата „Miss Orange Country“. Ова ја охрабри да се пријави на изборот за „Мис“ во Лос Анџелес, и иако не постигнала значителен успех, тоа ѝ ја отворило вратата кон светот на актерството.

Michelle Pfeiffer's Best On-Screen Beauty Looks, From Scarface to Catwoman  | Vogue

Се запознала со агент кој и помогнал да игра во телевизиски реклами, а подоцна и во серии и филмови. Таа дебитираше во телевизиската серија „Fantasy Island“ и доби улоги поради нејзиниот изглед. Кога се преселила во Холивуд, паднала под влијание на култот на „breatharianism“. Нивните теории се засноваат на верувањето дека едно лице може да живее без храна и вода и да се храни со воздух и сончева светлина.

“Тие играа со мене и ме принудија да донирам пари за нивната организација. Кога разговарав со поранешен член на движењето, тој ми ја опиша манипулацијата низ која поминал. Тогаш сфатив дека сум дел од секта”, рече актерката, а за да избега од нив, ѝ помогнал нејзиниот прв сопруг. На 22 години се омажила за актерот Питер Хортон. На медениот месец дозна дека добила улога во „Grease 2“ и решила да и се посвети на својата кариера. Ова ја нарушило нивната врска, па се разведоа во 1988 година.

Michelle Pfeiffer | Biography, Films, & Facts | Britannica

Таа работеше со полно работно време уште неколку години, па по филмот „Белиот олеандер“ се посвети на своето семејство. Таа сепак глумеше, но немаше толку многу ангажмани како порано. Таа го стави своето семејство на прво место, но не ги изложи на јавноста. Вели дека сè уште е заљубена во нејзиниот сопруг Кели како што била на првиот ден.

“Тој е симпатичен, интелигентен и има добра смисла за хумор, како и големо срце. Тој е добар татко и ми испраќа цвеќе скоро секој ден”, рече таа и додаде дека се обидуваат да имаат време само за себе. Еднаш месечно, тие одат на вечера без децата, кои денес се веќе возрасни.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести