-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Гир: На дивоградбите не им е место покрај Охридското Езеро, треба да се отстранат

Најчитани вести

На дивоградбите не им е местото покрај Охридското Езеро и треба да се отстранат, напиша денеска на Твитер амбасадорот на ЕУ во земјава, Дејвид Гир.

Евроамбасадорот смета дека уникатното природно и културно богатство во регионот – признаено од УНЕСКО – мора да се зачува.

„Заштитувајќи го наследството на Охрид сега, ние исто така инвестираме во работни места и во угостителската индустрија денес и утре“, пишува Гир на твитер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com