Home » Гир: Македонскиот јазик во преговарачката рамка е без квалификации

Гир: Македонскиот јазик во преговарачката рамка е без квалификации

by Журнал.мк

Евроамбасадорот во Македонија, Дејвид Гир, дава поддршка за Македонија што побрзо да почне со пристапните преговори за членство во ЕУ.

„Со надеж дека целиот процес ќе биде плоден, отворајќи го патот за отворање на преговорите за пристапување во ЕУ со Македонија. Јасно е: упатувањето на македонскиот јазик во преговарачката рамка е без квалификација“, напиша тој.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More