18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Германските цариници спречија шверц со сувомесни производи од Западен Балкан

Најчитани вести

Германските цариници во Штутгарт заплениле околу 600 килограми сувомеснати производи при претрес на два автобуса кои пристигнале од земјите на Западен Балкан.

Сувомесните производи без сертификат биле спакувани во патни торби, а оние што ги превезуваа ќе бидат казнети за внесување храна во земјата без дозвола, пренесува порталот 24сата.хр.

Шверцерите на храна исто така ќе треба да ги платат сите трошоци, вклучително и уништување на запленетата стока.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com