34.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Германија ја надмина бројката од 50 илјади смртни случаи од Ковид-19

Најчитани вести

Вкупниот број на смртни случаи предизвикани од коронавирусот во Германија денеска го надмина прагот од 50.000, соопшти Институтот за инфективни болести „Роберт Кох“.

Од почетокот на пандемијата, институтот регистрирал вкупно 50.642 смртни случаи во Германија, од кои 859 во изминатите 24 часа – релативно низок број оваа недела.

Германските власти ги продолжија ограничувачките мерки против Ковид-19 – затворени училишта и продавници што не продаваат стоки за основни потреби до 14 февруари

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com