7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Германија ја заврши ратификацијата на протоколот за НАТО

Најчитани вести

Заменик-амбасадорот на Сојузна Република Германија во САД го предаде официјалниот документ за ратификација на протоколот за пристапот на Република Северна Македонија во НАТО.

„Со тоа во Германија постапката за ратификација за пристапување на Северна Македонија во НАТО е завршена“, стои во денешното соопштение од Германската амбасада во Скопје.

Германскиот Буденстаг го ратификуваше пртоколот за члеснтво во НАТО на 6 јуни годинава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com