9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Германија против Македонија без Госенс, Хумелс и Гундоган

Најчитани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Германија, Ханс-Дитер Флик, повика 23 фудбалери за квалификациските натпревари со Романија и Македонија. Германија, во Скопје, ќе гостува на 11.октомври.

Меѓу играчите кои ги повика Флик, ги нема повредените Робин Госенс (Аталанта), Илкај Гундоган (Манчестер сити) и Матс Хумелс (Борусија Дортмунд).

Голмани: Нијер, Тер Штеген, Лено

Одбрана: Гинтер, Керер, Клостерман, Раур, Ридигер, Суле, Шлотерберг

Среден ред: Адејеми, Гнабри, Горетцка, Кимих, Хаверц, Хофнам, Милер

Напад: Мусијала, Нојхаус, Ројс, Сане, Вернер, Вирц.

Германија пред дуелот со Македонија, ќе ја пречека Романија.

Првиот дуел на Германија и Македонија, одигран во Дуизбург, заврши со победа на македонската репрезентација од 2:1.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com