-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Германија: Можна е задолжителна вакцинација за вработените во домовите за стари лица

Најчитани вести

Германската влада размислува да воведе задолжителна вакцинација против коронавирус за вработените во домовите за стари лица, со цел да се намали ризикот од ширење на инфекцијата, објави премиерот на Баварија, Маркус Зедер.

„Јас сум против воведување задолжителна вакцинација за сите. Но, ние размислуваме да ја зголемиме заштитата на особено ранливите категории на населението, како што се вработените и жителите на домовите за стари лица, рече Зедер во интервју за ЗДФ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com