32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Германија испушти победа над Аргентина

Најчитани вести

Во пријателски фудбалски натпревар одигран синоќа во Дортмунд, Германија и Аргентија одиграа нерешено 2:2. Германците не успеаја да победат иако имаа водство со 2:0 до 66. минута.

Стрелци на головите за домаќините беа Серж Гнабри и Каи Хаврц. Аргентина изедначи преку Лукас Алари и Лукас Окампос.

За Аргентина на овој меч не настапи нејзиниот најдобар играч Лионел Меси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com