1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Германија е европски шампион за фудбалери до 21 година

Најчитани вести

Германската фудбалска репрезентација го освои Евро У21 по третпат. Во решавачкиот натпревар на Европското првенство за млади, синоќа во Љубљана, Германија ја совлада Португалија со 1:0.

Повеќе трофеи од Германците во оваа категорија фудбалери, имаат само Италија и Шпанија. Тие по пет пати биле европски шампиони.

На ЕУРО 2017, исто така Германија стана победник, а во 2019 година загуби од Шпанија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести