18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Германец, Словенец и Босанец казнети во Хрватска, возеле над 235 километри на час

Најчитани вести

Сообраќајната полиција во Хрватска казни тројца странски државјани кои на автопат се движеле со брзина од 245, 242 и 236 километри на час.

За време на редовна контрола, полициските службеници ги привеле тројцата државјани на Германија, Словенија и БиХ, пренесе хрватскиот „Т портал“.

Возачите добиле казна од околу 740 евра и забрана за користење на возачката дозвола на територијата на Хрватска, во траење од еден месец.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com