1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

ГЕРБ во слаба предност пред изборите во јули

Најчитани вести

Централно-десничарската партија ГЕРБ во Бугарија има мало водство пред анти-естаблишментот Има таков народ пред изборите на 11 јули, покажа најновата анкета на јавното мислење. Таа го задржа водството и покрај падот на поддршката откако Соединетите држави воведоа санкции против двајца бугарски олигарси и четворица поранешни и сегашни функционери поради наводна корупција на 2 јуни. Парламентарните избори во следниот месец беа распишани откако изборите на 4 април резултираа во ќор-сокак на парламентот, кој не успеа да произведе влада. Претседателот назначи привремен кабинет кој ќе ја води балканската земја до изборите во јули.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести