8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Георгиевски: Пред бугарската фашистичка окупација, 23 години бевме под српска!

Најчитани вести

Низ реакции има во јавноста откако премиерот Зоран Заев најави дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се споменува бугарскиот фашистички окупатор.

Со свој став денеска на социјалните мрежи се произнесе и поранешниот премиер на Македонија, Љубчо Георгиевски .

„А еден да напишеше дека пред бугарската фашистичка окупација имаше 23 години српска окупација во Југославија занданата на народите. Во која ние бевме Вардарска бановина а ние јужно србијанци“, вели Георгиевски

А еден да напишеше дека пред бугарската фашистичка окупација имаше 23 години српска окупација во Југославија занданата на народите.Во која ние бевме вардарска бановина а ние јужно србијанци!

Posted by Ljubco Georgievski on Friday, September 24, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com