32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Гвардиола со услов до раководството на Сити: Сакате да останам? Може, но…

Најчитани вести

Раководството на Манчестер Сити сака да потпише нов договор со менаџерот Пеп Гвардиола. Тој сака да остане на клупата на тимот од „Етихад“, но за да го продолжи договорот до управата упатил услов за засилување на играчкиот и тренерскиот кадар.

Пеп упатил услов кон раководството со кој бара три нови засилувања. Гвардиола сака нов одбранбен фудбалер, еден бек, но и напаѓач. Истот така сака да го засили и тренерскиот кадар, бидејќи Артета наскоро ќе го преземе Арсенал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com