Home » Гвардиола остана без трофеј и веднаш понуди 75 милиони евра за ново засилување

Гвардиола остана без трофеј и веднаш понуди 75 милиони евра за ново засилување

by Lina Muslija

Манчестер сити испрати понуда до Вест Хем вредна 75 милиони евра за бразилскиот репрезентативец Лукас Пакета.

26-годишниот Пакета има договор со Вест Хем до јуни 2027 години, и Вест Хем сигурно не сака да го продаде Пакета ако се знае дека неодамна го продадоа Деклан Рајс на Арсенал за 120 милиони евра.

Сити испрати понуда само два дена пред почетокот на сезоната во Премиерлигата, а откако беше поразен од Арсенал на пенали во борбата за Комјунити шилд.

Пакета минатата година пристигна во Вест Хем од Лион за 50 милиони фунти.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More