32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Гвардиола: Ни фали централен дефанзивец!

Најчитани вести

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, изјави дека на тимот му е потребен уште еден играч за позицијата централен дефанзивец, кадешто во моментов имаат само тројца фудбалери – Стоунс, Лапорт и Отаменди, откако на крајот на минатата сезона клубот го напушти Венсан Компани.

„Венсан беше многу важен дел од нашиот тим. Тој влијаеше не само на нашата игра, туку и на целата атмосфера меѓу играчите. Не знам дали е можно човек како него да биде заменет, но имаме неколку кандидати и сакаме да привлечеме некој од нив“, изјавил Гвардиола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com