-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Гвардиола: Можеби Клоп сака да ги размениме трофеите!

Најчитани вести

На вечерашната церемонија за доделувањето на наградата за фудбалски новинари, Јурген Клоп и Пеп Гвардиола зборуваа околу освојување и не освојување на одредени трофеи.

Откако добија неколку награди, тие зборуваа отворено за сезоната 2018-19, во која Ливерпул има убедлива предност пред актуелниот шампион Манчестер сити во домашното првенство од девет бода, па менаџерот на „Граѓаните“, Гвардиола, се пошегува со тоа што побара размена на трофеите со оној во Лигата на шампиони.

Во ред, добра вечер на сите. Вие не знаете колку е тешко да се одржи говор после Јирген Клоп. Јас ја немам неговата најубава насмевка. Се обидувам да го имитирам. Би сакал да го освојам трофејот во Лигата на шампионите. Јас сум прилично сигурен дека тој (Клоп) би сакал да победи во Премиер лигата. Можеби би сакал да се смениме? Манчестер Сити е богат клуб. Плаќаме вечера, се пошегува Клоп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести