27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Гвардиола и Клоп запишани во Салата на славните тренери во англиската лига

Најчитани вести

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола и предводникот на Ливерпул, Јирген Клоп, се вметнати во Салата на славните на Асоцијацијата на тренери на англиската фудбалска лига (ЛМА), информира веб-страницата на оваа организација.

Тие се забележани за историски достигнувања во тренерската професија.

Церемонијата се одржа во Манчестер. Наградите во форма на рачно изработени сребрени ленти им беа врачени на специјалистите од нивните колеги – селекторот на репрезентацијата на Англија, Герет Саутгејт и екс-тренерот на Манчестер јунајтед Алекс Фергусон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com