32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Гвардиола: „Златната топка” ќе му биде доделена на Меси, ќе го проверат ВАР и ќе му ја дадат на Ван Дајк

Најчитани вести

ренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои „златната топка“.
Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

-Сигурен сум дека тие прво ќе му ја дадат златната топка на Меси, потоа ќе го проверат BAP и ќе му ја предадат на Ван Дајк, изјави шпанскиот стручњак.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com