Home » Гвардиола е опериран, нема да го води Сити на следните два натпревари

Гвардиола е опериран, нема да го води Сити на следните два натпревари

by Lina Muslija

Европскиот шампион Манчестер сити следните два натпревари ќе биде без тренерот Пеп Гвардиола на клупата. Се работи за натпреварите против Шефилд јунајтед на гости и Фулам на домашен терен, двата во рамките на Премиер лигата.

Причината за отсуството на Гвардиола е оперативниот зафат кој го направи тренерот во Барселона поради големите болки што ги имаше во грбот. И дел од рехабилитацијата ќе ја мине во болницата во Барселона, а дури потоа ќе се врати во Манчестер.

Екипата на овие два натпревари ќе ја водат неговите асистенти.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More