15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Гвардиола го спрема најголемиот трансфер во историјата на англискиот фудбал

Најчитани вести

Манчестер Сити игра фантастична сезона, лидер е во Премиер лигата, но веќе мисли за следната сезона.

Англиските медиуми пренесуваат дека примарна цел на „граѓаните“ на трансфер пазарот ќе биде ѕвездата на Астон Вила, Џек Грилиш.

Грилиш игра уште една фантастична сезона, а медиумите тврдат дека трансферот може да достигне до 120 милиони евра, со што ќе биде најскап во историјата на англискиот фудбал.

Астон Вила соопшти дека нема да го пушти својот капитен за сума помажа од 100 милиони евра, а таа сума може да се зголеми со додатни бонуси.

Грилиш е голема желба исто така на Ливерпул и Манчестер Јунајтед, но Гвардиола сака да ја победи конкуренцијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести