Home » Гатузо седнува на клупата на поранешен шпански шампион

Гатузо седнува на клупата на поранешен шпански шампион

by Журнал.мк

Џенаро Гатузо се враќа на работа по една година пауза и е на чекор да биде нов тренер на Валенсија.

Италијанецот минатото лето беше назначен за тренер на Фиорентина, но си замина по само неколку недели поради недоразбирања со управата околу летните засилувања. Сега тој е во финални преговори со Валенсија, бидејќи вчера бил во Сингапур на средба со сопственикот на „лилјаците“, Питер Лим. Наводно сите детали се договорени и наскоро ќе има официјална промоција на „Месталја“.

Гатузо претходно работеше како тренер на Наполи, две сезони беше на клупата на својот поранешен клуб Милан, а беше предводник и на Пиза, ОФИ, Палермо и Сион.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More