4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Гасперини: Оваа сезона Аталанта има потешка група во Лигата на шампионите

Најчитани вести

 Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини ги сподели своите очекувања за групната фаза во Лигата на шампионите пред почетокот на сезоната 2021/22.

Италијанскиот тим вечер од 21 часот ќе гостува во Шпанија кај Виљареал.

– Знаеме колку е силен Виљареал, особено на домашен терен. Ќе биде важен натпревар за оваа Лига на шампиони. Ние мора да бидеме подготвени. Играме со многу квалитетни тимови, но во Лигата на шампионите се секогаш најдобрите. Ја делиме истата желба за напредок. Имаме многу тешка група, потешка од претходните години. Ќе направиме се што е во наша моќ, истакна Гасперини за „Фудбал Италија“.

Аталанта во групата Ф ќе се соочи со Виљареал, Манчестер јунајтед и Јанг Бојс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com