21.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Гасперини: Аталанта не може да го освои првенството, освен ако Јувентус не го загуби

Најчитани вести

Главниот тренер на Аталанта, Џанпјеро Гасперини, по триумфот (7:1) над Удинезе во дуелот од 10. коло од Серија А, даде своја оценка за шансите неговиот тим да ја освои титулата.

– Може ли Аталанта да го освои првенството оваа сезона? Дефинитивно не. Освен ако Јувентус не го изгуби. Сепак, тука се и Интер и Наполи, изјави Гасперини.

Аталанта е на третото место, зад лидерот Јувентус со заостанување од три бода и зад Интер со два негатива.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com