18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Ганка и Кедев, љубовта ги однесе на швајцарскиот врв Монк

Најчитани вести

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова заедно со нејзиниот партнер, каридологот Сашко Кедев,  го искачија швајцарскиот врв Монк кој  на 4.107 надморска висина. Цветанова на Инстаграм објави заедничка фотографија со Кедев, познатиот кардиолог кој беше и кандидат за претседател на Македонија. Ова не е прв пат тие да се искачат на некој планински врв.

На почетокот на јануари годинва , двојката се качија на Аконгаква. Тое е највисокиот врв во Аргентина, но и втор највисок во светот со 6.962 метри надморска височина.

Сашко Кедев вторпат го освојува врвот на највисоката планина во Јужна Америка. Ганка пак, до сега успела да се качи до 6000 метри висина. Текстот Ганка и Кедев, љубовта ги однесе на швајцарскиот врв Монк е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com