25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Гана крена раце од Косово

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ утрово соопшти дека Гана го повлекла признавањето на независноста на Косово.

Таа е 16-та држава која го повлече признавањето на Косово од јануари 2012.

„Таа е досега најголема земја кој тоа го направи, има 30 милиони жители, три пати е поголема од Србија. Гана беше и традиционален пријател на Југославија“, рече Дачиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com