Home » Гала журка и фешта со 100 гости : Поранешната мис Маја Глигорова славеше 40-ти роденден

Гала журка и фешта со 100 гости : Поранешната мис Маја Глигорова славеше 40-ти роденден

by Журнал.мк

Некогашната манекенка и топ модел Маја Глигорава со гала забва со славеше 40 роденден во скопскиот ресторан „Еквилибриум“. На журката и дојдоа и многу гости. Некогашната мисица , а сега одленска наставничка имаше журка за која уште долго ќе се зборува.

За музиката беа задолжени Јоце Панов и фолк пејачката Сани Гроздановска кои не само што ги кренаа гостите на нозе туку и покажаа како се прави роденденски штимунг, ни раскажаа за „Репортер“ гости кои беа на забавата на Маја.

Според кажувањата имало 100 гости на журката кои биле воодушевени од тоа како било организирано. Маја беше облечена во секси фустан , па и денес изгледа одлично исто као на вермето кога беше дел од модните писти.

Маја беше една од нашите најангажирани манекенки во текот на 2000-тите години, снимаше спотови и реклами, а ја претставуваше Македонија и на светски избор за мис во Кина, од каде што се врати со титулата „Мис бикини на светот“.  Откако се омажи и се породи се повлече од јавната сцена, а со манекнеството с занимаваше хонорарно. Денес е вработена како одделенски наставник во О.У. „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More