7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Галатасарај тргнале по Алиоски

Најчитани вести

Езџијан Алиоски се наоѓа на листата на желби на турскиот великан Галатасарај. Репрезентативецот на Македонија, се уште не го продолжил договорот со Лидс јунајтед кој му истекува на 30.јуни.

Доколку Лидс не му понудат нов договор на Алиоски, тогаш Галатасарај ќе направат обид да го донесат без обесштетување во Истанбул, тврдат турските медиуми.

Алиоски на „Елан роуд“ во Лидс, пристигна во 2017 година. Претходно играл во Швајцарија (Лугано, Шафхаузен).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com