Home » Газета Дело Спорт: Спалети ќе ја води Италија во Скопје против Македонија

Газета Дело Спорт: Спалети ќе ја води Италија во Скопје против Македонија

by Lina Muslija

Според денешното издание на Газета Дело Спорт, Лучиано Спалети е новиот селектор на репрезентацијата на Италија. Искусниот стратег со кого тимот на Наполи пред само три месеци го освои Скудетото во Серија А, се решава да ја преземе селекторската функција, која што досега ја имаше Роберто Манчини.

Италијанскиот фудбалски сојуз се решава очиглендо за проверено решение, кое што ќе дебитира на клупата на Италија, токму во Скопје против Македонија на 9. септември во рамките од квалификациите за ЕВРО 2024.

Спалети сеуште има активен договор со тимот на Наполи, и ќе мора да се најде заеднички јазик околу одштетата, но секако дека тоа во моментов е споредна работа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More