-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

В понеделник Комисијата ќе разговара за заштита на границата од делта сојот

Најчитани вести

Во повеќето европски земји се почесто се забележува присуството на делта сојот на коронавирусот, а тоа полека го вклчува алармот и на Балканот.

Запрашан за тоа, министерот за здравство Венко Филипче порача дека за евентуални мерки ќе се разговара во понеделник.

– Сите препорачани мерки се доволни, но нема план за некакво засилување. На состанокот со Комисијата за заразни болести во понеделник ќе зборуваме за ширењето на делта сојот и за можната заштита на нашите граници и ќе ги слушнеме предлозите – истакна Филипче.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com