-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Вчера од ковид-19 почина 18-годишна трудница, имала редок генетски синдром

Најчитани вести

18-годишната девојка која била трудна во седми месец била донесена во гевгелиската болница со многу тешка клиничка слика. Девојката имала тешко срцево заболување и страдала од редок генетски синдром и била префрлена на скопските клиники.

Според вчерашната статистика на Министерството за здравство вчера меѓу починатите најмладата жртва била 18-годишната девојка од Гевгелија. Од гевгелиската болница информираат дека целото семејство на девојката било заразено од ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com