25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Вучиќ: Шарл Мишел очекува да се определиме за прашањето за Русија

Најчитани вести

Тој се осврнал и на темата за војната во Украина, велејќи дека Мишел изразил силна желба и очекувања, Србија да се определи по порашање на санкциите кон Русија.

-„Го информирав претседателот за нашата ситуација и ставови“, изјавил Вучиќ, пренесе „Нова.рс“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com