-5.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Вучиќ подготви вечера за Заев и Рама во Словенија

Најчитани вести

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој утре ќе учествува на Бледскиот стратешкиот форум, организираше вечера за премиерите на Северна Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама.

Тој на Инстаграм налогот „будучностсрбијеав“ објави заедничка фотографија со премиерите Заев и Рама со наслов-Бледски форум во сенка на Отворен Балкан! Добро дојдовте драги пријатели!

-Се наоѓаме во ресторан „Земоно“ на почесниот конзул на Србија Томаж Кавчиќ, секако едно од најдобрите места во регионот. Бидејќи јас сум организатор на вечерата и домаќин на Зоран Заев и Еди Рама овде во„ Земон“, со помош на Томаж морам се добро да подготвам, а оваа мангулица во леб е посебен специјалитет, напиша Вучиќ со фотографија од ресторанот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com