17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Вучиќ: Не е проблемот што мислат дека сме глупави, туку тоа што сметаат дека тие се паметни

Најчитани вести

Александар Вучиќ имаше средба со европретставникот Мирослав Лајчак, по која се обрати пред новинарите.

Вучиќ кажа дека албанското раководство на Косово добило поддршка од неколку земји, меѓу кои се Германија, Велика Британија и други.

„Со години страдаме од лаги. Проблемот не е тоа што мислат дека сме глупави, туку тоа што сметаат дека тие се многу паметни“, кажа Вучиќ.

Вучиќ, исто така, кажа дека Приштина планира „напад на северно Косово“, откако бил даден рок за табличките на возилата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com