Home » Вучиќ: Не е проблемот што мислат дека сме глупави, туку тоа што сметаат дека тие се паметни

Вучиќ: Не е проблемот што мислат дека сме глупави, туку тоа што сметаат дека тие се паметни

by Журнал.мк

Александар Вучиќ имаше средба со европретставникот Мирослав Лајчак, по која се обрати пред новинарите.

Вучиќ кажа дека албанското раководство на Косово добило поддршка од неколку земји, меѓу кои се Германија, Велика Британија и други.

„Со години страдаме од лаги. Проблемот не е тоа што мислат дека сме глупави, туку тоа што сметаат дека тие се многу паметни“, кажа Вучиќ.

Вучиќ, исто така, кажа дека Приштина планира „напад на северно Косово“, откако бил даден рок за табличките на возилата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More