32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Вучиќ и Церар: Србија и Словенија се за европска перспектива на Западен Балкан

Најчитани вести

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска имаше средба со министерот за надворешни работи на Словенија, Миро Церар.

Како што пренесува Танјуг, Вучиќ и Церар разговарале за интензивирање на севкупната билатерална соработка, особено во областа на економијата, како и за регионалните односи и процесот на евроинтеграција на Србија.

Двајцата соговорници истакнаа дека и двете држави се заинтересирани за одржување на стабилноста на Западен Балкан, за неговата европска перспектива, како и за продолжување на дијалогот на сите нивоа, соопшти Канцеларијата за соработка со медиумите на Претседателот на Србија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com